Statistikk som vises på et nettbrett
Leser­undersøkelsen i Renholds­nytt er ferdig analysert, og ga mange oppmuntrende tilbake­meldinger.

Inspirerende respons på leser­undersøkelse

Vi fikk meget god respons på leser­undersøkelsen som Kantar media avholdt for oss i juni, og mange gode tips.

Publisert

Inntrykket er at Renholdsnytt – også i papirformat – fortsatt står sterkt i bransjen. De fleste var fornøyde med bladet, samtidig som vi også har fått litt godkjeft. Det er flott, for det viser engasjement blant våre lesere. Et av målene var jo nettopp å få innspill til videre arbeid. Sammen lager vi bedre innhold!

9 av 10 er fornøyd

26 prosent av leserne er svært fornøyd, mens 67 prosent er ganske fornøyd med Renholdsnytt. Det betyr at hele 93 prosent er enten svært fornøyd eller ganske fornøyd. Det er sjeldent å se så høye tall i medie­verdenen. Vi skal ikke hvile på laurbærne, men takk for tilliten! 2 prosent er ganske misfornøyd, ytterligere 2 prosent er svært misfornøyd, mens 3 prosent vet ikke.

81 prosent har lest 4-6 av de siste 6 utgavene. Det er veldig positivt, da det indikerer at bladet ikke bare kommer i posten og blir glemt. 16 prosent har lest 1-3 utgaver. 3 prosent har ikke lest noen, eller vet ikke.

 

Statistisk presentasjon

 

Holder seg oppdatert

På spørsmål om hvor viktig Renholdsnytt er for å holde seg oppdatert på jobb, svarer 28 % svært viktig, 41 % ganske viktig, 25 % litt viktig, 5 % ikke viktig i det hele tatt, 2 % vet ikke.

Det er altså 93 prosent som opplever magasinet som litt viktig, ganske viktig eller svært viktig.

Mange vil anskaffe

Hele 67 % regner med å gå til anskaffelse av rengjørings­utstyr i løpet av de neste 12 månedene, som mopper, kluter, vogner med mer. Tallet er neppe spesielt høyt, da vi vet at for eksempel mopper og kluter må fornyes jevnlig. På de to neste plassene vil 59 % sann­synligvis anskaffe seg maskiner eller roboter, og 52 % rengjørings­kjemi.

47 % tenker å delta på konferanser eller messer, og 47 % regner med å øke kompetansen gjennom f.eks. kurs eller videre­utdanning. Kanskje over­raskende høyt, eller kanskje ikke, da vi kan anta at det er mange av de mest engasjerte leserne som har besvart under­søkelsen.

 

Statistisk presentasjon

 

Nesten alle har noe myndighet

Når det gjelder beslutnings­myndighet ved innkjøp av rengjørings­relaterte produkter og tjenester, svarer 42 % at de har avgjørende og endelig beslutnings­myndighet, 32 % har innstillende myndighet og 14 % tas med på råd. Heldigvis har kun 4 % liten eller ingen påvirkning. 8 % vet ikke.

Det er gledelig å se at 2 av 3 respondenter har litt eller mye inn­virkning ved prosjektering og oppføring av nye bygg og ved ombygging. De eksakte tallene fordeler seg slik: 15 % har avgjørende og endelig beslutnings­myndighet, 17 % har innstillende myndighet, 36 % blir tatt med på råd, 16 % har liten eller ingen påvirkning, mens 17 % vet ikke eller opplever at spørsmålet ikke er relevant for deres jobb.

Vi ønsker tips

I den delen av under­søkelsen der ordet var fritt, har vi fått mange gode kommentarer, ris så vel som ros. Dette er kjempefint, og hjelper oss til å lage et bedre produkt. Har du tips til gode intervju­objekter, så gi oss gjerne et hint!

 

 

Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profe­sjonelle renholds­bransjen.

For deg som ønsker en aktiv deltakelse innen ditt fag og i din bransje og å holde deg oppdatert, er fagbladet Renholdsnytt et uvurderlig tidsskrift.

Bestill abonnement

Her kan du melde deg på vårt gratis nyhetsbrev

Powered by Labrador CMS