
Svanemerket inn i finansbransjen
Svanemerket har utviklet forslag til kriterier for hva som skal til for å kunne svanemerke et investeringsfond. De er nå ute på høring og ventes å tre i kraft i juni.
Svanemerket, som ble opprettet av myndighetene for å gi forbrukerne troverdig miljøinformasjon, ønsker å være til hjelp også når sparepengene skal investeres. Derfor har det offisielle, nordiske miljømerket utviklet forslag til kriterier for hva som skal til for å kunne svanemerke et investeringsfond. Dette forslaget er nå sendt sendes ut på høring.
Ifølge Svanemerket har det vært stor interesse for arbeidet med å utvikle en slik sertifisering, og Nordisk Miljømerking ser derfor fram til en bred høringsrunde med stort engasjement fra bransjen. Høringsfristen er 27. februar 2017.
Planen er å sammenstille svarene fra høringsrunden i løpet av våren, og at ferdige miljøkrav presenteres i juni.
På linken under kan du finne mer om saken + høringsdokumenter:
Kilde: Svanemerket inn i finansbransjen, http://www.svanemerket.no/aktuelt/nyheter/svanemerkede-investeringsfond-pa-horing/
Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profesjonelle renholdsbransjen.

Bli kjent med papirutgaven her!
Vi sender ut gratis nyhetsbrev ukentlig.