4Service kjøper Mint Renhold
FM-selskapet 4Service har inngått avtale om kjøp av Mint Renhold, som har over 200 ansatte.
Oppkjøpet vil bli gjennomført så snart det er klarert av Konkurransetilsynet, opplyser 4SERVICE.
– 4SERVICE har på drøye seks år tatt posisjonen som en ledende utfordrer innen Facility Service. Nå styrker vi grunnlaget for videre vekst. Mint er ledende i sitt segment har en sterk lokal tilstedeværelse i Trondheimsregionen. Vi skal beholde suksessgrunnlaget, inkludert egenarten. Samtidig skal vi tilføre ressurser for videre utvikling. For 4SERVICE vil oppkjøpet tilføre viktig kompetanse og styrket kundekontakt – i tillegg til at vi bredder vår markedsposisjon betydelig, sier konsernsjef Tor Rønhovde i 4SERVICE.
4SERVICE opplyser videre at Mint er et anerkjent rendyrket renholdsselskap, etablert i Trondheim, og med markedsmessig tyngdepunkt i Trøndelag og på Østlandet. Selskapet har bygget opp en bred og stabil kundeportefølje. Mint har over 200 ansatte som til sammen rengjør rundt 1,6 millioner kvadratmeter per uke. Selskapet vil i 2017 tilføre en samlet omsetning på rundt 120 millioner kroner. Ledelsen og samtlige ansatte i Mint blir med over i 4SERVICE.
Kilde: 4SERVICE fortsetter veksten – kjøper ledende renholdsselskap, http://www.4service.no/aktuelt/4service-fortsetter-veksten-kjoeper-ledende-renholdsselskap/
Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profesjonelle renholdsbransjen.

Bli kjent med papirutgaven her!
Vi sender ut gratis nyhetsbrev ukentlig.
Mint Renhold
opplyser på sine nettsider at selskapet ialt har 220 ansatte, hvorav 28 prosent med fagbrev.
De ansatte har i gjennomsnitt 13 års erfaring med renhold.
Selskapet skal også være landets eneste i privat sektor med renholdslærlinger (2 stk.)