Etter- og videreutdanningskurs i administrasjon og ledelse
HiOA i samarbeid med NHO Service tilbyr nå et praktisk rettet studieemne for servicefag. Frist 15. mai.
Ifølge førstelektor Hans Risan, faglig ansvarlig for studiet ved Høgskolen i Oslo og Akershus, er tanken er at dette først og fremst skal være en praktisk etter- og videreutdanning. Målgruppen er både de som er leder i dag, og de som har lyst til å bli ledere og få personalansvar.
Videreutdanningen tar opp personalansvar, ledelse, juss du har bruk for i hverdagen som leder, oppfølging og motivasjon av medarbeidere, relevante verktøy for ansettelse, og ikke minst et tema som det å sette kunden i sentrum. Utdanningen er et samarbeid med NHO Service.
Kurset gjennomføres ved hjelp av tre samlinger á tre dager: 30. august - 1. september, 11. - 13. oktober, 29. november- 1. desember 2016.
Vi gjengir litt fra HiOAs egen omtale av videreutdanningen: Som personalleder har du ansvar for å rekruttere de riktige medarbeiderne, og å bruke, ivareta og utvikle den enkelte medarbeider til det beste for organisasjonen og medarbeideren selv. I dette emnet får du en innføring i praktisk personaladministrasjon, også kalt Human Resources (HR).
Husk frist 15. mai. Flere detaljer på studiets nettside hos HiOA: hioa.no/som/admled
Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profesjonelle renholdsbransjen.

Bli kjent med papirutgaven her!
Vi sender ut gratis nyhetsbrev ukentlig.
Administrasjon og ledelse for NHO Service
Studiestart: Høst 2016
Studiepoeng: 10 stp
Varighet: Ett semester, deltid
Sted: Pilestredet 35, Oslo
Språk: Norsk
Opptakskrav: Generell studiekompetanse eller realkompetanse
Studieavgift: 20 403 kr
Søknadsfrist: 15. mai 2016
Mer info: hioa.no/som/admled