
Kan teleskopisk utstyr gi ryggplager?
Et britisk forskningsprosjekt skal måle kroppsbelastningen og øke komforten for dem som jobber med langtrekkende rengjøringsutstyr.

British Cleaning Council er blant partene som har gitt støtte til prosjektet.
Det skal jobbes sammen med spesialister i ergonomi og blant annet brukes kroppsnære sensorer som måler muskelaktiviteten i kroppen under slikt arbeid.
Målet er å få en bedre forståelse av hvordan rygg, nakke og skuldre påvirkes når man jobber med lange stenger.
Samtidig skal det utvikles et opplæringssystem for hvordan slikt utstyr bør håndteres.
Kilde: BCC backs research project into injury risk caused by long reach equipment, http://www.europeancleaningjournal.com/magazine/web-articles/latest-news/bcc-backs-research-project-into-injury-risk-caused-by-long-reach-equipment
Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profesjonelle renholdsbransjen.

Bli kjent med papirutgaven her!
Vi sender ut gratis nyhetsbrev ukentlig.