
Difi ønsker forslag til gode innkjøpere
Anskaffelsesprisen for 2018 skal deles ut på høstens Anskaffelseskonferanse 7/11. Foreslå kandidater innen 8/10.
I år deles prisen ut i kategoriene ”Digitalisering og god styring” og ”Bærekraftige Anskaffelser”.
– Vi vet det gjøres mye godt arbeid i offentlige virksomheter på begge disse områdene og oppfordrer kommunale og statlige virksomheter til å benytte anledningen til å vise frem arbeidet. Slik kan andre lære av erfaringene, sier juryleder Mona Stormo Andersen i Difi.
Les mer hos Difi og fyll inn deres registreringsskjema innen 8. oktober, så vil juryen ta det med i vurderingen av hvem som skal tildeles årets priser.
Kilde: Anskaffelsesprisen 2018, https://www.anskaffelser.no/nyhet/2018-06-21/anskaffelsesprisen-2018
Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profesjonelle renholdsbransjen.

Bli kjent med papirutgaven her!
Vi sender ut gratis nyhetsbrev ukentlig.
Gjennom å dele ut anskaffelsesprisen ønsker Difi å løfte fram gode eksempler på innkjøp i det offentlige.
Difi søker virksomheter som har iverksatt eller oppnådd noe som andre kan lære av og som kan etterfølges.
Virksomheten har ikke nødvendigvis kommet lengst på fagområdet, men viser handlekraft og evne til å gå i riktig retning.