Gruppe på scenen poserer med diplom og sjekk foran en bakgrunn der det står Bransjeprisen 2026.
Renholds­seksjonen ved Universitetet i Oslo har utviklet Modul­strukturert videre­gående opplæring for voksne (MVOV). Dette er en ny modell for å ta fagbrev. Tidligere ble MVOV kalt MFY – Modul­strukturert fag- og yrkes­opplæring. Til venstre: Mari Fagertun-Røed fra NFSR.

Renholderne ved UiO er tildelt NFSRs bransjepris

Renholds­seksjonen ved Universitetet i Oslo tildeles prisen for sin omfattende innsats rette for å utvikle et tredje utdannings­løp for å ta fagbrev i renhold.

Publisert

I forbindelse med over­rekkelse av utmerkelsen, oppga NFSR følgende begrunnelse for tildelingen:

Denne kandidaten tildeles Bransjeprisen for sin tydelige rolle som pådriver, utvikler og forbilde innenfor renholds­bransjen.

Kandidaten har arbeidet aktivt med å utvikle kompetanse, styrke fagets status og sette standard i renholdsbransjen.

Gjennom målrettet opplæring, aktiv satsing på lærlinger og en inkluderende tilnærming til rekruttering, har virksomheten bidratt til å utdanne dyktige fagarbeidere og løfte kvaliteten i bransjen.

Som pionér innen modul­strukturert opplæring for voksne har kandidaten vist vei nasjonalt, og arbeidet brukes som et eksempel på beste praksis.

Med sterkt engasjement, høy faglig kvalitet og fokus på bærekraft og inkludering, fremstår kandidaten som en svært verdig vinner.

Og vinneren er … Renholds­seksjonen ved universitetet i Oslo!

 

Prisen ble overrakt 19/3-2026 under NFSR Årskonferanse på Clarion Hotel Air, Sola.

 

En ny modell for å ta fagbrev

Les også: Prøver ut en ny lærevei mot fagbrev (Renholdsnytt.no 27/11-2024)

Kathe Dyrset, som er seksjons­leder ved Renholds­seksjonen, erfarer at utdannings­løpet som kalles MFY (Modulstrukturert fag- og yrkesopplæring) er en effektiv måte å utdanne og integrere nye fagarbeidere på.

Navnet er senere endret til Modul­strukturert videre­gående opplæring for voksne (MVOV).

To personer på scene holder et diplom og en stor sjekk foran lysende bakgrunn.
Avdelings­leder Miguel Escobar og seksjons­leder Kathe Dyrset, begge ved Renholds­seksjonen ved Universitetet i Oslo, er blant de som har vært sentrale i piloteringen av MFY (MVOV).

 

Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profe­sjonelle renholds­bransjen.

For deg som ønsker en aktiv deltakelse innen ditt fag og i din bransje og å holde deg oppdatert, er fagbladet Renholdsnytt et uvurderlig tidsskrift.

Bestill abonnement

Her kan du melde deg på vårt gratis nyhetsbrev

Powered by Labrador CMS