Verdensomspennende forpleiningskontrakt
Universal Sodexho Norway AS har inngått en verdensomspennende avtale med Seadrill.
For første gang i Norge er det inngått en verdensomspennende forpleiningskontrakt, skriver Universal Sodexho Norway AS på sin hjemmeside.
De har inngått avtale med Seadrill om levering av catering- og forpleiningstjenester om bord på opptil 14 rigger som vil operere i mer enn 16 land. Fem av riggene vil operere i Nordsjøen. De resterende ni riggene blir levert de neste to årene fra verft i Asia og vil blant annet operere i Afrika, Asia og Mexicogulfen. Avtalen innebærer over 300 nye arbeidsplasser for Universal Sodexho.
Avtalen er over 3 år.
Universal Sodexho Norway AS er et forpleiningsselskap som har vært i Norge siden 1995. Vi driver med mat, renhold og facility management. Våre kunder er olje- og gassindustrien både offshore og på land.