
Vil forby popcorn
Å kose seg med popcorn på kino er vel noe de fleste har gjort. I England kan dette nå bli forbudt. Da vil nok renholderne juble.
Les også: Søl til besvær

Popcorn og kino hører sammen. Nå kan det likevel bli en slutt på dette i England. Flere kinoer vil ha slutt på popcorn-griseriet. Det melder den engelske avisen The Guardian.
Popcornfrie filmer i september
- Popcorn er elsket eller hatet. Mange mennesker hater det og har spurt oss om å forby det, så derfor har vi tenkt til å gjøre akkurat det, sier Gabriel Swartland, mediesjef for Picturehouse Cinema som – en kinokjede som har 19 kinoleretter rundt om i England.
I hele september vil Picturehouse Cinema i Norwich vise popcornfrie kinofilmer hver tirsdag. Hvis dette blir en suksess vil de innføre et permanent forbud i alle kinolokalene.
"