Søk
RSS Nyheter
Nyhetsbrev
Abonnere
Redaktøransvar
Redaktøransvar

Sykkel og doruller

"Jeg handler ikke sykkel i den samme butikken hvor jeg også kjøper sjampo, knepbrød, grillpølser, kjøttdeig og doruller"

Jeg vurderer å kjøpe meg en ny terrengsykkel. Derfor følger jeg oppmerksomt med hver gang det er sykkelreklame på TV - og det er det en del av i disse vårdager.

Her om dagen var det en butikk som reklamerte for en flott sykkel. Prisen var også meget hyggelig, faktisk noe av det rimeligste jeg har sett. I utgangspunktet kunne det vært interessant. Men når den samme butikken også reklamerte for 500 gram kjøttdeig, da ble jeg mer enn skeptisk. Jeg handler ikke sykkel i den samme butikken hvor jeg også kjøper sjampo, knepbrød, grillpølser, kjøttdeig og doruller. Det får da være måte på!

Hadde jeg kun vært opptatt av pris, kan det hende jeg hadde slått til. Men en billig sykkel kan fort bli dyr hvis den går i stykker før jeg har fått syklet den hjem. Jeg sier ikke at det nødvendigvis må være noe galt med den annonserte sykkelen, men jeg foretrekker å handle sykkel av noen som har kunnskaper om det de selger. Da føler jeg meg tryggere på at jeg får det jeg har forventet. Med årene har jeg erfart at pris og kvalitet som regel hører sammen. Slik er det også i renholdsbransjen.

Er du opptatt av å handle billigst mulig renholdstjenester, så må du også være forberedt på at det nødvendigvis ikke blir rent. Eller at de du kjøper tjenester av driver skittent.

Eller like ille, de gjør mer skade enn nytte for seg gjennom bruk av feil metoder eller renholdsprodukter. Da kan det fort bli dyrt, da!

 

17.04.2009

Kommentarer til artikkelen

Legg til ny kommentar:
  • Vis respekt for andre lesere og omtalte personer. Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Andre blogger fra forfatteren:

Griseflaks med svineri

19.11.2009

Om disse prøvene ble analysert på svinelabben, vet jeg ikke. Men uansett er det griseflaks at ikke flere er smittet – hvis vi i det hele tatt kan stole på disse tallene.


 
Renholdsmarkedet