Søk
RSS Nyheter
Nyhetsbrev
Abonnere
Redaktøransvar
Redaktøransvar

Vask tastaturet

Bakteriedrepende og vaskbar tastatur:Tastaturet er en bakteriebombe. Nå har det kommet et bakteriehemmende tastatur som du kan kjøre i oppvaskmaskinen.

Det er ingen tvil om at kontorpulten og tastaturet er et sted bakterier trives godt.

 

I gjennomsnitt finnes det 400 ganger så mange bakterier på tastaturet enn det finnes på toalettet viser en amerikansk undersøkelse publisert tidligere i år.

Les også: Bakteriebomber på kontorpulten

For sykehusmiljøer og andre steder der hygiene er særdeles viktig har det amerikanske selskapet Seal Sheild lansert et nytt tastatur.

I statene har det vist seg at tastaturet er en av de største kildene til smitte mellom pasienter på sykehus.

Tastaturet og musa er laget av plast med sølv-ioner i seg som gir en antibakteriell effekt.

Tidligere lanserte antibakterielle tastatur er ofte behandlet med et lag sølv-ioner, ulempen med dette er beskyttelseslaget slites av under bruk. Med sølv-ioner i plastikken er det ingen fare for dette.

For å bedre renholdet er tastaturet og musa laget for å kunne kjøre i oppvaskmaskinen.

Produktet skal være klart i løpet av november. Ønsker du mer informasjon se www.silversheild.com

 

 

 

Kommentarer til artikkelen

Legg til ny kommentar:
  • Vis respekt for andre lesere og omtalte personer. Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.


 
Renholdsmarkedet